Ellerim neden sürekli titriyor?

titreme

El titremesinin bir çok nedeni olabilir. Hemen paniğe kapılmadan önce şu ihtimallere bir göz atın…

Yaşlılarda sıklıkla karşılaşılan bir durum olan el titremesine yol açan bir çok sebep olabilir. Bu sorunu yaşayanlar hemen Parkinson hastalığını aklına getirir ve panik yaşarlar. Ancak bu rahatsızlığın çok basit nedenleri de var. Günlük yaşamınızı olumsuz etkileyen titreme ile ilgili uzmanların verdiği bilgilere bir göz atalım:

Öncelikle titreme hiç beklemediğiniz bir durumla karşılaştığınızda veya soğuk havada meydana gelebilir. Ancak bu durum genellikle uzun sürmez. Eğer daha uzun süren bir titreme sözkonusuysa muhtemel rahatsızlıklara bakmak gerekir. Uzmanlar, 50 yaş üstü her on kişiden birinde sorunun tiroid bezlerinin hızlı çalışmasından kaynaklandığına dikkat çekiyorlar. Böbreklerdeki bir rahatsızlık da el titremesine yol açabiliyor. Veya şeker hastalığının neden olduğu sinir hastalıklarının sonucu da titreme olabilir.

Neden ne olursa olsun uzun süre bu sorunu yaşayanların mutlaka bir doktor kontrolünden geçmesi gerekir. Doktorunuz sorunu tespit ettiğinde size uygun ilaçlar vererek titremenin azalmasını, hatta tamamen yok olmasını sağlayabilir.

      • Evde bakıma ihtiyacı olan bir yakınınız mı var? Bizi bu sayfadan takip edin: İsviçrebakım

 

 

Share: